Umut için pedal

Umut için pedal
Amerika’da 2003 yılında kurulan Bridge to Türkiye Fund (BTF), kuruluşundan bugüne kadar Türkiye’de köy okullarına yiyecek, giyecek ve kırtasiye gibi birçok konuda yardımlarda bulunuyor.

Türkiye’ye Yardım Köprüsü olarak da bilinen bu kurum yurtdışında yaşayan gurbetçilerin Türkiye’ye geri vermelerinde büyük rol oynuyor. Türkiye’de yoksul öğrencilere yardım etmek isteyen gurbetçiler, kişisel ya da grup aktiviteleriyle topladıkları yardımları BTF kanalı ile muhtaç okullara ve öğrencilere ulaştırıyor. Şu anki aktivitelerinden bir tanesi de ABD’de Kuzey Karolina’da yaşayan üç bisikletçi arkadaşın organize ettiği Çanakkale-Antalya turu.

Ride for hope (umut için pedal) diye tanıttıkları bu tur sürecinde yaklaşık 1300 km bisiklet sürecekler ve başlattıkları kampanyaya yardım toplayacaklar. Çanakkale’den 23 Ekim’de start alıp 4 Kasım’da Antalya’da olacaklar. Aynı grup 2014 yılında Hopa-İstanbul turunu yapmıştı ve topladıkları yaklaşık 25bin dolarla bot ve mont satın alarak bir çok köy okullarında ihtiyacı olanlara göndermişlerdi.

Türkiye’de uğradıkları şehirlerde yerel belediyeler gurbetçi bisikletçilere yoğun ilgi gösteriyor ve bir çok ihtiyaçları karşılanıyor.Yardım göndermek isteyenler ya da tura katılmak isteyenler için web sayfası: https://www.bridgetoturkiye.org/2017-bike4kids/ Tur boyunca Bisikletliler Derneği (http://bisikletliler.org) rehberlik hizmeti veriyor.

Leave a Comment